Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne – wady i zalety

Główną zaletą rolet zewnętrznych jest całkowite zaciemnienie pomieszczenia, w którym się znajdują. Dzięki temu mogą zaabsorbować temperaturę z zewnątrz. Dotyczy to zarówno gorąca latem, jak i zimna w mroźne dni. Ich zamontowanie pozwoli podczas upału cieszyć się chłodem, natomiast zimą trochę zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Wadą wydaje się również całkowita ciemność w pokoju. Na szczęście istnieje możliwość ustalenia wysokości, dzięki czemu możemy wpuścić do pokoju tyle światła, ile potrzebujemy.

Sposób montażu rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne mogą być zamontowane natynkowo oraz podtynkowo. Pierwsza wersja przeznaczona jest przede wszystkim dla domów już wybudowanych,. Istnieją jej dwa warianty: montaż na elewację oraz we wnęce.Druga wersja natomiast jest stosowana dla budynków, które nie zostały jeszcze otynkowane.

Obsługa rolet zewnętrznych

Decydując się na rolety zewnętrzne możemy wybierać między sterowaniem ręcznym i elektrycznym. Pierwszy wariant opiera się na podnoszeniu rolety za pomocą taśmy znajdującej się w pomieszczeniu używając siły mięśni. Drugi natomiast na użyciu pilota. W tym przypadku, gdy montujemy kilka rolet, możemy ustawić program, w którym wszystkie sterowane są razem lub każda osobno. Istnieje również możliwość zaprogramowania automatycznego podnoszenia i opuszczania rolet zewnętrznych o wyznaczonych godzinach.

Osłony Okienne Rolety (C)